Kamienica Nova Chopina 22 - Postępy w realizacji inwestycji

Z dumą informujemy o kolejnych znaczących krokach, które poczyniliśmy w związku z budową inwestycji w Pruszkowie. Kamienica Nova Chopina 22 nabiera realnych kształtów, a o tym, co dokładnie zmieniło się na placu budowy w minionych tygodniach, przeczytasz poniżej

Monitoring przemieszczeń

Na początek garść informacji o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. W ostatnich dniach zakończyliśmy bowiem wykonanie dwóch pierwszych sekcji płyty fundamentowej, montując w nich miarki, które umożliwiają dalsze prace związane z zabezpieczeniem pobliskiej kamienicy. W ten sposób jesteśmy w stanie precyzyjnie śledzić wszelkie zmiany i ruchy w strukturze budynków. Stała kontrola pozwala nam z satysfakcją stwierdzić, że odnotowaliśmy jedynie minimalne przemieszczenia, nieprzekraczające 0,1 mm.

Prace ziemne i zabezpieczające

W minionych tygodniach zakończyliśmy prace ziemne oraz wykonaliśmy ostatnią sekcję płyty fundamentowej, co umożliwiło nam płynne przejście do wykonania kolejnych elementów konstrukcji podziemia. Wykonaliśmy 60% ścian i słupów poziomu -1 oraz zrealizowaliśmy pierwsze stropy nad garażem.

Warto podkreślić, iż w trosce o zapewnienie szczelności konstrukcji, wszystkie prace podziemne wykonujemy przy użyciu technologii tzw. „białej wanny”. Z kolei dla zapewnienia optymalnych warunków dla części podziemnej budynku, wykonaliśmy niestandardową izolację termiczną, rozpoczynając od samej płyty fundamentowej.

Każdy etap naszej pracy przybliża nas do realizacji celu, jakim jest stworzenie przestrzeni mieszkalnej o najwyższym standardzie. Będziemy nadal informować o postępach, aby przyszli mieszkańcy mieli pewność, że wszystkie działania prowadzimy z pełnym zaangażowaniem oraz dbałością o każdy detal. Niebawem wrócimy z kolejnymi informacjami!